Kryesore

FOTO/ Gola dhe asiste tek ekipet e tyre, ja kush janë pesë legjionarët më të vlerësuar të fundjavës

10:09 - 20.05.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një tjetër fundjavë pozitive ishte ajo që lamë pas për legjionarët shqiptarë që luajnë jashtë kufijve.
Portali i njohur i statistikave, “Sofascore” sjell për lexuesit e “Panorama Sport” pesë legjionarët me vlerësimet më të larta.

Në vendin e parë renditet Albion Ademi pasi shënoi golin që vulosi fitoren e skuadrës së tij në Superligën e Kinës. https://www.sofascore.com/player/albion-ademi/793826

Rei Manaj pozicionohet në vendin e dytë pasi dha asist në golin e tretë. Ai gjithashtu shënoi një tjetër gol me Sivasporin por iu anulua për pozicion jashtë loje.

Treshja plotësohet me Amir Abrashin i cili bëri një performancë të mirë me skuadrën e tij Grasshoper. Enis Çokaj renditet në vendin e 4-të me notën 7.3. Ndërsa në fund renditet Ernest Muçi me notën 7.2.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.