BOTA

VIDEO/ Ka mbetur vetëm bishti i helikopterit, publikohen pamjet nga vendi ku humbi jetën tragjikisht presidenti i Iranit

07:33 - 20.05.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Janë publikuar pamjet nga vendi ku humbi jetën tragjikisht presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi, ministri i Jashtëm, Hossein Amir-Abdollahian dhe personat e tjerë në bord.
Pamjet me dron tregojnë rrënojat e helikopterit të Presidentit Raisi. Në videon e publikuar nga Gjysmëhëna e Kuqe, shihet bishti i helikopterit pranë një pjese toke të djegur në një kodër.

Ekipet e shpëtimit deklaruan se nga aksidenti nuk ka pasur asnjë të mbijetuar.

“Helikopteri i Presidentit Raisi u dogj plotësisht në aksident… për fat të keq, të gjithë pasagjerët dyshohet se kanë vdekur”, tha zyrtari.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.