Kryesore

Mbi 200 ish-lojtarë dhe trajnerë, të shtunën në stadium për të mbështetur Kombëtaren kundër Italisë

16:35 - 10.06.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Kombëtarja shqiptare do të luajë ndeshjen e parë në Europian përballë Italisë në Dortmund, më 15 qershor duke filluar në orën 21:00. Padyshim që në stadium do të ketë një mbështetje të madhe nga tifozët, duke qenë se në Gjermani jetojnë edhe një numër shumë i madh shqiptarësh.

Por, në stadium do të jenë edhe disa tifozë specialë për të mbështetur dhe ndihmuar moralisht kuqezinjtë. Rreth 200 ish-futbollistë të Kombëtares shqiptare që kanë luajtur ndër vite për ekipin përfaqësues do të udhëtojnë me çarter drejt Dortmundit për të ndjekur nga afër këtë sfidë. Mjafton që të kenë luajtur të paktën një ndeshje për fanellën kuqezi dhe Federata Shqiptare e Futbollit ka menduar që t’iu mbulojë të gjitha shpenzimet ku përfshihet udhëtimi, qëndrimi një natë në hotel dhe hyrja në stadium.

I njëjti veprim u realizua nga federata edhe në Europianin e vitit 2016 në Francë.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.