Kryesore

I kërkuar në Rusi për mashtrim, Gjykata e Tiranës liron kritikun e Putinit, Aleksander Bobovnikov

15:31 - 11.06.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Gjykata e rrethit të Tiranës ka liruar Aleksander Bobovnikov, shtetasi rus i cili u mbajt për dy javë në paraburgim.
Ky vendim erdhi për shkak se Ministria e Drejtësisë refuzoi ekstradimin e tij në Rusi.

Bobovnikov, me profesion mjek, është i shpallur në kërkin nga shteti Rus, pasi akuzohet për mashtrim dhe njihet si një kritik i presidentit, Vladimir Putin.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.