Kosova

Kosova feston 25 vjetorin e çlirimit, Bill Clinton kujton bombardimet e NATO-s

10:02 - 12.06.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton i cili pati rolin kyç në ndërhyrjen e NATO-së për të ndal gjenocidin në Kosovë, ka kujtuar 25-vjetorin e çlirimit të vendit.
Në një video të publikuar në X, ish-presidenti amerikan ka kujtuar s si SHBA-ja ka udhëhequr bombardimet e NATO-s për të larguar forcat serbe dhe për t’i dhënë fund represionit e spastrimit etnik ndaj shqiptarëve.

“Sot po shpreh falenderime për 25 vjet paqe në Kosovë”, ka shkruar Clinton.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.