Kryesore

Nis epoka e re për Juventusin/ Zyrtarizohet trajneri i ri, kontrata për tre sezone. Ja sa do ta ketë pagën, plus bonuset

19:18 - 12.06.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Thiago Motta është trajneri i ri i Juventusit. Këtë e ka bërë të ditur klubi me anë të një njoftimi për shtyp, duke zyrtarizuar kështu marrëveshjen me ish-trajnerin e Bolonjës deri në vitin 2027, një kontratë për tre sezone me një pagë rreth 3.5 milionë euro në vit plus bonuse.
Klubi i Juventusit fillon kështu një epokë të re pas përfundimit të kontratës së Massimiliano Allegrit.

Në dy sezone, Thiago Motta udhëhoqi Bolonjan fillimisht në vendin e nëntë dhe më pas në vendin e pestë, gjë që i dha kualifikimin për Ligën e Kampionëve të ardhshëm.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.