Kosova

Aksion i radhës në veri të Kosovës. Bastisje dhe gjetje armësh, detaje nga operacioni policor

19:04 - 14.06.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Policia e Kosovës ka zhvilluar një operacion në veri, ku ka bastisur dy vende dhe ka gjetur armë.
 

Zëvendësdrejtori i Policisë në veri, Veton Elshani, ka thënë se nuk mund të japë detaje të tjera pasi “bastisja ende s’ka përfunduar”.

Ai ka konfirmuar gjetjen e armëve, megjithatë për sasinë ka thënë se do të ketë njoftim të mëvonshëm.

Policia pati aksion edhe të enjten në veri. Në fshatin Uglarë të Zubin-Potokut kapi granata dore e armë të gjata. Një person u arrestua.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.