EKONOMI

Këmbimi valutor 14 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

07:53 - 14.06.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.9 lekë dhe do shitet me 93.8 lekë.
Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.8 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 103.4 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 118.3 lekë dhe do shitet me 119.2 lekë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.