Kronikë

“Autoritetet duhet të rrisin vigjilencën për të siguruar paprekshmërinë e perimetrit të sigurisë.” -Ministri Balla reagon pas bllokimit të gomones në Dhërmi: Denonconi çdo rast

17:51 - 16.06.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me bllokimin e mjetit lundrues në Dhërmi ditën e sotme nga uniformat blu bregdetare.
Përmes një postimi në Facebook, Balla shprehet se policia kufitare dhe njësia policore detare kanë të detyrueshme rritjen e vigjilencës për të garantuar sigurinë e pushuesve në plazhet e të gjithë vendit.

Gjithashtu ministri i bën thirrje të gjithë publikut të denoncojë çdo rast.

 

Postimi i plotë

Policia Kufitare dhe Njësia Policore detare duhet të rrisin vigjilencën për të garantuar papreksmërinë e perimetrit të sigurisë në plazhet e gjithë vendit. Përgëzime Policisë Kufitare dhe Njësive Policore detare nga Ksamili deri në Velipojë, për reagimin në kohë ndaj rasteve të shkelësve. Nxis publikun të denoncojë çdo rast


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.