Kryesore

“Kudo në Shqipëri ulërijnë sirenat e skamjes!” -Berisha: PD e vendosur të dyfishojë rrogat e pensionet. Përgjysmimi i taksave, nxit iniciativën e lirë…

20:42 - 16.06.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka mbajtur fjalimin e tij nga dritarja e banesës së tij, për mbështetësit demokratë. Ai theksoi se forca e tij politike ka si synim të rrisë standardin e jetesës në vend.
Ish-kryeministri u shpreh se në Shqipëri “ulërijnë sirenat e skamjes”, duke thënë se po shtohet varfëria në vend e se PD do japë një zgjidhje emergjente për këtë problem.

Berisha premton se me mandatin e parë do dyfishojë rrogat e pensionet dhe do përgjysmojë taksat, si një rrugë për të nxitur iniciativën e lirë të shqiptarëve.

Sipas tij shtrohet dyshimi se ku do gjenden paratë për të përmbushur këto premtime, por krye demokrati shprehet se paratë ekzistojnë, por ato vidhen.

 

“Miqtë e mi!

Kudo në Shqipëri ulërijnë sirenat e skamjes. Kudo në Shqipëri, gjithnjë e më shumë do trokasi në dyert e shqiptarëve varfëria. Partia Demokratike është e vendosur t’i japë përgjigje emergjente varfërisë që po mjeron gjithnjë e më shumë shqiptarët.

Partia Demokratike është e vendosur që në një akt të parë të mos ketë shqiptarë në Shqipëri, cilido qoftë ai, fëmijë apo i rritur, pensionistë apo i papunë që të mos marrë minimumin jetik 220 euro në muaj.

Është jetike është emergjencë një shpërndarje e re e të ardhurave në Shqipëri dhe për shqiptarët.

Partia Demokratike është e vendosur që në mandatin e saj të parë të dyfishojë rrogat dhe pensionet në mbarë vendin dhe të hedhë bazat e sigurta për dyfishimin tjetër në vazhdim.

Partia Demokratike beson se përgjysmimi i taksave është rruga për të nxitur inisiativën e lirë të shqiptarëve. Çdo njeri që dëgjon këto premtime, me të drejtë do të shtrojë pyetjen, ku do i merrni paratë? Ua them këtu me bindje absolute se paratë ekzistojnë por ato vidhen vidhen dhe vetëm vidhen”, tha Berisha.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.