BLUETOOTH

Prani të kimikatëve në organizëm? Ja disa shenja që tregojnë prezencën e tyre në trupin tonë

22:00 - 19.06.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Helmet dhe toksinat ditët e sotme arrijnë të hyjnë në trupin në disa mënyra.
Kryesisht ato arrijnë të bëhen një me organizmin përmes:

-frymëmarrjes pasi çdo ditë thithim substanca helmuese në ajër

-ushqimit, pra për ato të cilat përmbajnë hormone e kimikate

-lëkurës pasi është në kontakt të parë me botën e jashtme.

Por cilat janë shenjat që tregojnë se këto helme e kimikate janë të pranishme në trupin tonë?

Sipas ekspertëve këto 4 simptoma mund të tregojnë shumë lehtë prezencën e kimikatëve në organizmin tonë.

  1. Shtimi i pashpjegueshëm i peshës, pavarësisht mënyrës së shëndetshme të jetesës e të dietës ushqimore të ekuilibruar.
  2. Lodhje e vazhdueshme, për shkak se helmet e grumbulluar përthithin energjinë tonë, duke bërë kështu të ndihemi të dërrmuar.
  3. Probleme me pagjumësinë, pasi sistemi nervor qendror është në gjendje të thithë më lehtë helmet.
  4. Probleme me lëkurën. Treguesi më i dallueshëm i kësaj është prania e puçrrave, skuqje dhe djersite të tepruar të lëkurës.

Cilat janë ushqimet më të mira që mund të pastrojnë trupin tonë/

Sugjerohet konsumi i frutave, ushqimeve të gjelbra, agrumet, hudhra, çajrat bimorë, farat dhe arrorët.

Gjithashtu mund të merrni Omega 3, përmes avokados apo dhe kokkrave me recetë nga mjeku familjar.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.