BOTA

FOTO/ Çfarë ndodhi në aeroportin e Mançesterit? Ndërpritet energjia elektrike dhe anulohen fluturimet, ja detajet

08:32 - 23.06.24 I K
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Të gjitha fluturimet që nisen nga aeroporti i Mançesterit po përballen me anulime dhe vonesa pas një ndërprerjeje të energjisë elektrike.
Kuptohet se një problem me furnizimin me energji elektrike në zonën lokale ka prekur aeroportin dhe një sërë ndërtesash të tjera.

Sky News raporton se energjia është rikthyer, por ndikimi do të ndikojë në shërbimet gjatë gjithë ditës ndërsa aeroporti i rikthehet normalitetit.

Terminalet 1 dhe 2 janë prekur rëndë, ndërsa Terminali 3 është në punë.

Pasagjerët tashmë brenda aeroportit përballen me vonesa të konsiderueshme dhe anulime të mundshme, me imazhet që tregojnë radhë të mëdha njerëzish atje këtë mëngjes.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.