Kryesore

Dueli ndaj Shqipërisë, Hesus Navas i thyen rekordin Kanizaresit dhe futet në histori

22:00 - 24.06.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në moshën 38 vjeç e 216 ditë, Hesus Navas u bë lojtari më i vjetër që ka luajtur për Spanjën në një turne të madh ndërkombëtar (Kupa e Botës + EURO), duke tejkaluar rekordin e mëparshëm të portierit Santiago Kanizares kundër Arabisë Saudite në Gjermani 2006 (36 vjeç e 248). ditë).  
Vlen të theksohet fakti se këtë rekord Navas e thyen pikërisht ndaj Shqipërisë, një duel që do ta mbajë mend gjatë në karrierën e tij, teksa tashmë ka arritur të futet në historinë e kombëtares spanjolle.  

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.