BOTA

FOTO/ Aksidentohet eskorta që shoqëronte kryeministrin e Hungarisë në Gjermani, vdes një oficer policie, një tjetër plagoset

22:09 - 24.06.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Eskorta që shoqëronte kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban është përfshirë në një aksident paraditen e kësaj të hëne në Gjermani.
Një nga makinat u përplas me një motor, eskortë policie e kryeministrit hungarez Viktor Orban.

Sipas mediave gjermane, aksidenti ndodhi teksa Orban ishte rrugës për në aeroportin e Shtutgartit pasi kishte ndjekur një ndeshje të kampionatit evropian të kombëtares së futbollit të vendit të tij.

Nga ky aksident një oficer policie vdiq dhe një oficer tjetër u plagos rëndë.

Shoferi i makinës u përplas me motoçikletën ndërsa ishte duke marr një kthesë majtas’, tha policia e Shtutgartit.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.