Kryesore

Nga dashuria për Spanjën te mesazhi për Kosovën, tifozët shqiptarë shpalosin banderolën speciale

20:34 - 24.06.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Spanjës do të luhet sonte në orën 21:00 në Dyseldorf, ndërsa 35 mijë shqiptarë pritet të jenë të pranishëm në stadium. Tifozët shqiptarë kanë qenë të shumtë dhe kanë ndezur atmosferën përpara kësaj sfide, tepër të rëndësishme për fatin e Shqipërisë në “grupin e ferrit”.
Dy tifozë shqiptarë kanë shpalosur një banderolë me një mesazh kuptimplotë. “Spanjë, ne të duam, por na duhen 3 pikët. Spanjë, ju lutemi, njiheni pavarësinë e Kosovës.

Nuk do humbasësh asgjë. Ju do keni respekt si një mik i vërtetë”, thuhet në banderolën në anglisht të dy tifozëve.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.