LAJMI I FUNDIT

Portugalia e pamëshirshme ndaj Zvicrës, Çekia surprizon Spanjën në Pragë!

22:56 - 05.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Portugalia është treguar e pamëshirshme në shtëpi, teksa ka shkatërruar 4-0 Zvicrën. Pjesa e parë u vendos nga një gol i Carvalhos dhe nga dopieta e Ronaldos. Në pjesën e dytë, emrin në listën e golashënuesve e shënoi edhe Cancelo.

Në takimin tjetër, në Pragë, Czech Republik befasoi Spanjën me rezultatin 2-2. Pesek realizoi pas 4 minutash lojë, ndërsa në fundin e fraksionit vendosi ekuilibrat Gavi. Kuchta do rikthente vendasit çek edhe një herë në avantazh pas një assisti të Cerny. Barazimi do vinte në limite nga Garcia.