Kulturë

Vendimi/ Ministria mbyll institucionet e kulturës, nuk priten më turistët

10:30 - 12.03.20 Gazeta Shqiptare

Pas pezullimit të të gjitha aktiviteteve kulturore në vend, Ministria e Kulturës ka mbyllur dje edhe institucionet. Ajo e njofton këtë, me një urdhër të shpërndarë në faqen e saj zyrtare. Me qëllim mbrojtjen e shëndetit të popullatës nga infeksioni i shkaktuar nga COVID-2019, sipas urdhrit nr.132, datë 08.03.2020 të ministrit të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, “Për mbylljen e aktiviteteve publike dhe jopublike dhe anulimin e grumbullimeve masive në vende të mbyllura apo të hapura”, Ministria e Kulturës urdhëron: Teatrin Kombëtar, Teatrin Kombëtar Eksperimental, Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit, Cirkun Kombëtar, Qendrën Kulturore të Fëmijëve, Arkivin Qendror të Filmit, Bibliotekën Kombëtare, Institutit Kombëtar të Trashëgimisë Kulturore, mbylljen deri me 3 prill të muzeve publikë, parqeve arkeologjike, pezullimin e shërbimit për përdoruesit në BKShfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.