Kryesore

FOTO/ Tirana kampione pas 11 vitesh! Festival fishekzjarresh në “Air Albania”

21:53 - 29.07.20 Gazeta Shqiptare

Tirana shpallet kampione pas 11 vitesh dhe kryeqyteti vishet me ngjyrat bardheblu. Momente emocionuese kanë qenë në “Air Albania”… Kapiteni i Tiranës, Erando Karabeci, ngriti në qiellin e impiantit modern trofeun e kampionatit të dorëzuar nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.Menjëherë pas ngritjes së trofeut, kanë shpërthyer fishekzjarrë të shumtë dhe shirita bardheblu, të cilët e kanë ndezur atmosferën edhe pse pa praninë e tifozëve, të cilët janë mbledhur nëpër sheshet e kryeqytetit për të festuar, ndonëse në kushte të cunguara këtë moment emocionues që kishin plot 11-vite që e prisnin.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE