Kosova

Shtohen shifrat në Kosovë/ 281 raste të reja dhe 4 viktima nga COVID

15:45 - 28.10.20 gsh

Në Kosovë situata epidemiologjike po tregon sinjale të përkeqësimit, pasi të mërkurën (28 tetor) janë konfirmuar 281 të infektuar me koronavirusin e ri.Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike rezultatet janë në bazë 932 mostrave të testuara. Nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri kanë vdekur edhe katër persona, shkruan Rel.

Raste aktive aktualisht janë 2 658. Autoritetet shëndetësore kanë konfirmuar si të shëruar edhe 97 pacientë.

Që nga mesi i muajit mars në Kosovë janë infektuar 18.626 persona, prej të cilëve 673 kanë vdekur ndërsa 15 295 janë shëruar.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.