LAJMI I FUNDIT

‘Air Albania’ është xhevahir’/ Edy Reja flet për mediat italiane: Nuk është skandaloze të organizosh një finale në Tiranë

10:09 - 13.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Edy Reja, trajneri i Shqipërisë, ka dhënë një intervistë për meidan italiane, Il Messaggero, në të cilën ka folur për vendin që do të presë finalen e Konferencës së Ligës dhe për stadiumin e Tiranës, i gjykuar nga shumë njerëz si shumë i vogël për aktin e fundit të një kompeticioni europian.“E vërteta është se askush nuk e priste këtë bum turneu. UEFA po mendonte për një sezon eksperimental dhe në vend të kësaj … luhet në Talin dhe Belfast, nuk mendoj se është skandaloze të organizosh një finale në kryeqytetin e Shqipërisë, Arena është një xhevahir, shikueshmëria është perfekte, por problemi logjistik ekziston, shumë hotele janë shitur, banorët marrin dhoma me qira. Por këto gjëra ndodhin kudo. Ka emocione të mëdha, unë do të bëj tifo për Romën, Mourinho në Giallorossi është rinovuar”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.