Kryesore

Rama shpërthen në akuza kundër Brukselit: Jeni një turp, Evropa impotente ndaj pengmarrjes bullgare!

09:16 - 23.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kryeministri Rama ka reaguar mëngjesin e sotëm me anë të një postimi në rrjetin social ‘Twitter’, ku e ka cilësuar si një turp çështjen e Bullgarisë.
Sipas Ramës, në mes të një lufte shumë të nxehtë në oborrin e pasmë të Evropës, një vend i NATO-s rrëmben dy vende të tjera të NATO-s nën mbikëqyrjen e 26 vendeve të BE-së që qëndrojnë të qetë në një shfaqje të frikshme impotence!

Reagimi i plotë i Ramës:

Është një ditë e re në Evropë, por jo në Bullgari! Sa turp për Evropën kjo çështje bullgare! Në mes të një lufte shumë të nxehtë në oborrin e pasmë të Evropës, një vend i NATO-s rrëmben dy vende të tjera të NATO-s nën mbikëqyrjen e 26 vendeve të BE-së që qëndrojnë të qetë në një shfaqje të frikshme impotence!

Ndërkohë duke folur para gazetarëve në hyrje të Samitit, Rama u tha atyre se ishin një turp, ndërsa pranoi se nuk priste asnjë lajm të mirë nga Bashkimi Europian, sepse ishte një ditë e re në BE, por e njëjta ditë në Bullgari.


Shfaq Komentet (3)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Kjo arrogance vjen nga deformimi qe jep ndenja ne pyshtet gjate..Historia e vjeter,por edhe e reja e dedhmon konkretusht:Putin,Erdogan,ai ii Bjllorusise,,Hungarise,Kines,Korese se Veriut,Vucic,……

    Përgjigju ↓
  2. Nuk je ti per ate post or kaqol, bashke me ate staf idiotesh, largohu sa nuk eshte vone, ndryshe do te kapin me dru e gure, qe te mos gjesh vend ku te futesh, largove shumicen e popullit, pjesen me inteligjente, vetem per t’u pasuruar me pasurite e te tjereve, nuk te falin brezat e rinj, I shperndave ne gjithe boten per te plotesuar tekat e tua.

    Përgjigju ↓
  3. Maskarelleku yt dhe injoranca jote, bere qe te te urejne te gjithe, si socialiste dhe demokrate, prandaj vrit veten me mire, se me ato qe ke bere, ne burg do perfundosh, asgje nuk do gezosh, te gjitha do te sekuestrohen, prandaj largohu sa me pare nga posti dhe nga kolltuku i felliqur qe besove se do qendroje dhe 100 vjet te tjera, ndyresire e mallkuar, ke shume gjynahe per te lare, mallkuar qofsh.

    Përgjigju ↓