LAJMI I FUNDIT

VIDEO/ “Çmendet” moti në Selanik: Erë e fortë, shi i vrullshëm dhe thyerje pemësh nëpër rrugë

20:24 - 23.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Rënia e pemëve në zona të ndryshme është shkaktuar nga erërat e forta në kombinim me reshjet e shkurtra të shiut të kësaj pasditeje në Selanik.
Sipas informacioneve të mediave greke më shumë se dhjetë thirrje janë marrë nga Shërbimi Zjarrfikës dhe Aksioni i Menjëhershëm për pemë dhe degë të mëdha të cilat kanë rënë në rrugë, në makina, madje edhe në vitrina dyqanesh.

Vihet re se në vendet ku janë konstatuar probleme, kanë nxituar shkallët e bashkive dhe zjarrfikëset për prerjen dhe largimin e pemëve, si dhe ekipet e policisë që ndalojnë qarkullimin aty ku është e nevojshme.

Pas stuhisë së shkurtër të shiut, në shumicën e zonave të Selanikut mbizotëron diell, pa u raportuar deri më tani asnjë problem serioz.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.