LAJMI I FUNDIT

Raporti i DASH-it për klimën e investimeve, Braimllari: Betejë emergjente për të çliruar ekonominë

16:37 - 05.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari ka reaguar pas publikimit të raportit të DASH për klimën e investimeve. Braimllari shkruan se ky raport e nxjerr Shqipërinë një vend të vështirë për investimet e huaja.
Sipas tij, e vetmja zgjidhje për përmirësimin e klimës së investimeve të huaja është Revolucioni Antikorrupsion si një betejë emergjente për të çliruar ekonominë.

“Raporti i DASH për klimën e investitorëve të huaj për vitin 2022 e nxjerr Shqipërinë një vend të vështirë për investimet e huaja.

Korrupsion i lartë, PPP klienteliste kanë shmangur konkurrencën dhe e kanë bërë të vështirë klimën e investimeve të huaj në vend, kjo falë politikave klienteliste dhe të korrupsionit galopant të Rilindjes në çdo sektor.

Ndaj e vetmja zgjidhje për përmirësimin e klimës së investimeve të huaja është Revolucioni Antikorrupsion si një betejë emergjente për të çliruar ekonominë, për të ngritur besimin tek investitorët dhe për t’i kthyer qytetarëve paratë e grabitura nga pushteti i hajdutërisë së Rilindjes”, shkruan Braimllari.

Braimllari


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.