LAJMI I FUNDIT

Moti sot 7 Gusht, sa do të jenë temperaturat në çdo qytet

22:54 - 06.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Masat ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta mbeten prezente në vendin tonë, duke bërë që paraditja të dominohet nga kthjellimet në pothuajse gjithë territorin. Por gjatë mesditës dhe pasdites parashikohet që vranësirat të shfaqen në zonat malore dhe pjesërisht në zonën e ulët. Ndërsa mundësit për reshje të izoluara janë shumë të ulëta.
Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 40°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

1.B. Curri 20 – 31 ℃
2. Puka 18 – 30 ℃
3.Kukës 20 – 34 ℃
4.Peshkopi 19 – 31 ℃
5. Burrel 22 – 35 ℃
6.Shkodër 24 – 39 ℃
7.Lezhë 26 – 37 ℃
8.Tiranë 25 – 39 ℃
9.Durrës 27 – 37 ℃
10.Elbasan 23 – 40 ℃
11.Fier 25 – 37 ℃
12.Berat 23 – 39 ℃
13. Pogradec 21 – 32 ℃
14.Korçë 20 – 31 ℃
15.Ersekë 18 – 30 ℃
16.Vlorë 25 – 36 ℃
17.Gjirokastër 22 – 38 ℃
18.Sarandë 26 – 36 ℃


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.