BOTA

Britania “masakrohet” nga stuhitë, rrugë dhe banesa të përmbytura, autoritetet apel: Bëni kujdes (VIDEO)

20:39 - 17.08.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Prej dy ditësh Britania e Madhe është “pushtuar” nga moti i keq. Për shkak të stuhive të shiut janë përmbytur disa rrugë por edhe ndërtesa.
 

 

Ndërkohë që autoritet ju kanë bërë thirrje banorëve që të tregohen të kujdesshëm pasi situata meteorologjike paraqitet mjaft e rëndë.

Gjithashtu, si pasojë e motit të keq dhe shkarkesave elektrike janë dëmtuar disa banesa dhe shtëpi.

Një hekurudhë është përmbytur, si dhe dhjetëra fluturime janë anuluar në Londër për shkak të motit të keq.


Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Atë nuk është i vertetë. Moti në Londra tani është shumë i lagesht, beri shi dje dhe pardje ky është shi i vetëm i verë. Këtu në Londra e jug, nuk stuhitë.

    Përgjigju ↓