Kryesore

E vendosën në hartë Kosovën si pjesë të tyre/ FIFA hap procedurë disiplinore për Federatën e Futbollit të Serbisë!

17:22 - 26.11.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Serbia vazhdon të ngatërrojë sportin me politikën. Së fundmi, në dhomat e zhveshjes para ndeshjes ndaj Brazilit, u vu re një flamur që tregonte hartën e Serbisë, përfshirë këtu edhe territorin e Kosovës.
Aty shkruhej: Asnjë dorëzim.

Sipas mediave italiane, FIFA nuk ka qëndruar duarkryq ndaj një rasti të tillë kaq flagrant dhe ka hapur procedurë disiplinore. Organizata më e madhe e futbollit në botë nuk toleron aspak veprime të tilla dhe me shumë mundësi do ketë një ndëshkim për Federatën Serbe.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.