Foto-galeri

Tokio, nga fshat i vogël në qytet madhështor

11:59 - 23.01.18 Gazeta Shqiptare

Para se Tokio të ishte qyteti i ndritshëm dhe i dendur që është sot, ishte një fshat i vogël peshkimi i quajtur Edo.tokioo tokio 3 tokio 4 tokio 5 tokio 8 tokio 2 tokio
<
>

Tani shtëpi e mbi 13 milionë njerëz, kryeqyteti japonez ka ndryshuar në mënyrë dramatike që nga fillimi i shekullit e 12-të.

Këto harta prej druri dhe fotografi të vjetra tregojnë udhëtimin e Tokios nga fshati i vogël deri në ditët e sotme.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.