Kryesore

Këto dy prodhime kuzhine do të heqin bllokimin e dushit tuaj shpejt pa kimikate të ashpra

18:30 - 24.07.21 gsh

Askush nuk i pëlqen të qëndrojë në një pellg në fund të vaskës ndërsa bën dush. Për fat të mirë, ju nuk keni nevojë të përdorni kimikate të ashpra për të zhvendosur bllokimet e ndërtuara. Ju ndoshta keni gjithçka që ju nevojitet për të hequr kullimin tuaj natyrshëm në shtëpinë tuaj tashmë.A i mbani mend vullkanet e vogla në klasën e shkencës me sodë buke dhe uthull? Epo, kjo është në thelb ajo që duhet të bësh edhe për bllokimin tënd.Shumica e metodave ndjekin të njëjtën teknikë: Filloni duke e lënë ujin e nxehtë të rrjedhë për disa minuta, pastaj paketoni rreth një filxhan sodë buke, hidhni mbi të një filxhan uthull të bardhë dhe mbulojeni me një leckë ose peshqir për të paktën 15 deri në 30 minuta për ta lënë të shkumëzohet.Sapo të ketë ardhur koha, ju mund ta largoni mbulesën dhe të drejtoni më shumë ujë të nxehtë përmes asaj që tani duhet të jetë një kullues i zhbllokuar.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.