Kosova

Zjarret në Kosovë, Haradinaj apel Kurtit: Të merret seriozisht me këtë çështje

21:50 - 03.08.21 gsh

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka bërë apel Albin Kurtit të merret seriozisht me çështjen e zjarreve.Ai ka shprehur shqetësimin se në gjithë territorin e Kosovës po përhapen zjarret, në Suharekë si dhe në Rugovë të Pejës.Haradinaj kërkon kujdes të shtuar që zjarret mos shkaktohen nga dora njerëzoreSTATUSI NGA RAMUSH HARADINAJ

I shqetësuar për përhapjen e zjarreve në mbarë territorin e Kosovës.Në Suharekë po vazhdon përhapja e zjarrit, ndërsa në Rugovë të Pejës ka filluar edhe evakuimi i banorëve.Kërkoj nga Qeveria të merret më seriozisht me çështjen, pasi që mund të pësojnë jetët dhe pronat e qytetarëve të Kosovës.Apeloj për kujdes të shtuar që zjarret të mos shkaktohen nga dora njerëzore.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.