Kryesore

Jeni duhanpirës të rregullt dhe nuk e lini dot, këto janë disa ushqime që heqin nikotinën nga trupi juaj

16:45 - 18.03.23 m.k
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Nikotina është një kimikat në përbërjen e cigareve dhe shërben si një stimulant që mund të bllokojë funksionimin normal të qelizave nervore dhe muskulore.
Ajo mund të rritë rrahjet e zemrës, presionin e gjakut, madje mund të shtojë rrezikun e goditjes nga infarkti.

Në qoftë se je një duhanpirës dhe e ke të pamundur ta ndalosh, duhet të dish se disa ushqime ndihmojnë për ta nxjerrë nikotinën jashtë organizmit tuaj.

Ja disa prej tyre:

Boronica e kuqe

1.Brokoli

2.Fara gruri

3.Karota

4.Lakra jeshile

5.Limoni

6.Portokajt

7.Shega

8.Spinaqi

9.Xhinxheri


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.