AKTUALITET

Protesta kundër projektit të autostradës Thumanë-Kashar, banorër e Bërxullës: Nuk e falim pronën

11:25 - 19.03.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Prej më shumë se 6 muajsh, qytetarët e zonës së Bërxullës janë në protestë kundër projektit të autostradës Thumanë-Kashar e cila i prek edhe banesat.
Qytetarët pretendojnë se shteti nuk i dëmshpërblen sipas vlerës së banesave.

Dhjetra qytetarë janë mbledhur në rrugën ku kalon projekti duke e bllokuar aksin.

Ato i bëjnë thirrje shtetit që të mos i prekin banesat e tyre pa u dëmshpërblyer sipas vlerës reale të shtëpive. Në këtë rrugë ka dhe forca të shumta policie.

berxulle-protesta


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.