LAJMI I FUNDIT

VIDEO/ Barcelona e pandalshme në Champions, merr fitoren e tretë radhazi dhe “blindon” kreun e grupit

20:58 - 25.10.23 E.P

Barcelona ka fituar ndaj Shakhtar Donjetckun në ndeshjen e vlefshme për raundin e 3-të në fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve.

Katalanasit triumfuan me rezultatin 2-1 ndaj ukrainasve. Të parët që kaluan në avantazhin ishin vendasit me Torres ndërsa në të 36′ Lopez dyfishoi shifrat.

Kështu pjesa e parë u mbyll me avantazhin e dyfishtë për skuadrën e Çavit. Ndërkohë miqtë arritën të realizonin vetëm një gol në minutën e 62-të.

Pas kësaj fitore Barcelona shkon në kuotën e 9 pikëve të plota ndërsa ukrainasit ngelin po në vendin e 3-të.

BARCELONA 2-1 SHAKHTAR

28′ Torres, 36′ Lopez/ 62′ Sudakov