Kosova

“Vrava gruan!”- Qëlloi për vdekje bashkëshorten dhe telefonoi policinë, del fotoja e autorit të krimit në Pejë

11:29 - 16.04.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Edmond Lajçi, është shtetasi i cili vrau bashkëshorten e tij, Gjyljeta Ukelli ditën e sot me (16 prill) në mes të qytetit të Pejës në Kosovë.
Mësohet se autori, telefonoi vetë policinë pasi kreu krimin duke u shprehur, “E vrava gruan”.

Sipas informacioneve, çifti ka pasur probleme edhe më parë, ndër Lajçi është dënuar në vitin 2021 me 400 euro gjobë për dhunë në familje.

Rasti i rëndë i vrasjes që tronditi sot Pejën, ka ndodhur në orën 08:15 të mëngjesit në banesën e çiftit në mes të qytetit të Pejës.

“Sot rreth orës 08:15, Policia është informuar se në rrugën Bill Clinton në Pejë, ka ndodhur një rast, Policia menjëherë kanë dal në vendin e ngjarjës gjithashtu edhe ekipi mjekësor të cilet kanë konstatuar vdekjen e viktimës ( femër), i dyshuari këtij rasti është arrestuar dhe ndodhet ne objektet e Stacionit Policor në Pejë”, ka njoftuar policia.

Pas ngjarjes, autori është arrestuar, ndërsa autoritetet kanë sekuestruar armën e krimit.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.