Kronikë

Familja nga Dibra alarmon policinë: Na janë zhdukur vajzat!

20:05 - 04.09.18 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Dy vajza të moshave 15 dhe 19-vjeçe nga Dibra janë shpallur të zhdukura nga policia.
Alarmin për humbjen e vajzave e ka dhënë 61-vjeçari me inicialet D.P.

Ai ka deklaruar në polici se i janë larguar nga banesa vajza e tij 15-vjeçare me inicialet A.P., dhe mbesa 19-vjeçare me inicialet Xh.Sh.

Të dyja kushërirat ishin së bashku në banesë, në fshatin Lishan, nga ku janë larguar për të mos u kthyer më.

Familjarët kërkuan për disa orë me radhë por pa rezultat. Babai i të miturës vendosi të kërkojë ndihmë në polici e cila ka nisur kërkimet.

Për momentin ka pak të dhëna rreth fatit të vajzave. Policia po vijon kërkimet në zonë ndëkorhë


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.