Kryesore

Prekëse/ E gjithë familja në këmbë, infermierja pritet si heroinë çdo ditë pasi kthehet nga puna

11:05 - 01.04.20 Gazeta Shqiptare

Në këto momente të vështira për gjithë globin vëmendja e të gjithëve është drejtuar tek ata. Mjekët dhe infermierët që punojnë pa rreshtur për të shëruar pacientët e infektuar me koronavirus.Përpos orëve të zgjatura të punës ata janë duke rrezikuar jetën e tyre dhe po ashtu mbajnë përgjegjësinë për t’u kujdesur edhe për familjet e tyre.

Një infermiere NHS që punon çdo ditë në këtë periudhë një prej këtyre ditëve teksa është kthyer prej punës është pritur me duartrokitje nga familjarët e saj të cilët qëndronin të gjithë në këmbë.

Ngjarja e bukur ka ndodhur në Connor’s Quay GP në Uells.

Djali i saj hodhi një video në Twitter dhe shkruajti:

Ne si familje e presim nënën tonë Lynne kur kthehet nga puna si heroinë. Do vazhdojmë ta bëjmë këtë sa herë që të kthehet në shtëpi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.