Kryesore

“Si do ia hajë veshin ajo, ai është shumë i gjatë. Vetëm shtrirë në krevat …”, deputeti i opozitës thumbon Kryemadhin

12:09 - 21.05.20 Gazeta Shqiptare

Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Ralf Gjoni, nga foltorja e Kuvendit ka thumbuar kryetaren e LSI Monika Kryemadhi për deklaratën e sa, teksa kërcënoi Ramën se do t’i hajë veshin, pas tensioneve të forta për shembjen e Teatrit Kombëtar.“Që ne të riformatojmë qeverisjen, duhet të riformatojmë sistemin zgjedhor. Mos lejoni të na përcajnë. Ata që braktisën këtë parlament dhe rrotullohen treshe me ju në krevat nuk e duan. Si do ja hajë veshin ajo atij. Ai është shumë i gjatë, vetëm shtrirë në krevat mund t’ja hajë”,- tha Gjoni.

Kujtojmë këtu se Kryemadhi u shpreh: “Unë do ja ha veshin Edi Ramës. Edhe unë jam e zhgënjyer nga politika, jam e zhgënjyer nga kolegët e mi, bashkëluftëtarët e mi.”

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.