Kronikë

Banda e prostitucionit në Rrogozhinë/ Gjykata lë në burg dy pronarët e hoteleve, arrest shtëpie për 5 femrat

17:39 - 04.06.20 gsh

Gjykata e Kavajës ka vendosur masën ‘arrest me burg’ për dy pronarët e hoteleve në Rrogozhinë,  Bujar Gjuzin dhe Fatmir Hoxhën, ndërkohë për 5 shtetaset që ata i shfrytëzonin si prostituta është vendosur masa ‘arrest shtëpie’.NJOFTIMI

Gjykata e Kavajës ka caktuar masat e sigurisë për 7 personat e ndaluar në operacionin “Zhuri”.

Gjykata vendosi “Arrest me burg” për pronarët e 2 hoteleve ne Rrogozhinë Bujar Gjuzi dhe Fatmir Hoxha të cilët akuzohen për “Pershtatje e ambjenteve për ushtrim prostitucioni, dhe ushtrim prostitucioni”

Trupi gjykues ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 5 shtetaset e arrestuara.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE