Kosova

Situatë alarmante në Kosovë/ 301 pacientë të shkruar, 184 në oksigjeno-terapi

17:24 - 11.07.20 gsh

Situata nga COVID në Kosovë vijon të jetë e rëndë. Bëhet me dije 301 pacientë me COVID-19 janë të shtruar në klinikat e QKUK-së dhe në shtatë spitalet publike që janë nën menaxhimit e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës.22 prej pacientëve me COVID-19 janë në gjendje të rënduar, në përkujdesje intensive. Sipas njoftimit, në oksigjeno-terapi janë 184 pacientë.

Ditët e fundit është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi. Madje në tri ditët e fundit numri i të infektuarve ishte mbi 200 në ditë.

Kjo ka bërë që të diskutohet për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE