Foto-galeri

“Ju jeni e bukur!” Shprehja që solli buzëqeshje në fytyrat e grave të trishtuara

15:33 - 14.07.20 Gazeta Shqiptare

Në vitin 2016, fotografi turk Mehmet Genç, ndau foto të grave autoktonë nga çdo vend që vizitoi. Shumica e jetës së këtyre grave rrotullohen rreth punës dhe fotografi zbuloi se shikimet e tyre ishin shpesh të trishtueshme. Kështu që ai gjeti një “mashtrim të shkëlqyeshëm” për t’i bërë ata të buzëqeshnin: ai u tha secilës prej tyre se jeni të bukura, pa marrë parasysh çfarë. Pasi i thanë këto fjalë magjike, gratë, që në fillim u duk se shqetësoheshin ose ishin të trishtuara, filluan të shfaqnin buzëqeshje të ndrojtur por të sinqertë.Jo vetëm që këto para dhe pas fotografive janë tepër lëvizëse, por ato gjithashtu dëshmojnë se një kompliment i thjeshtë mund të ndryshojë botën e një personi.

Bright Side dëshiron t’ju tregojë fotografitë e marra nga ky artist i talentuar i cili arriti të provojë fuqinë e vërtetë të fjalëve dhe ta kapë me aparatin e tij.

 

4c44cd5e19a3d52979b1b1f417 9eac4e5562935029b556e0b013 eebf7d56baafe95825992d30a1 1a2b0858e582ac4eec4f36b484 ed1bc358cb9afa64e30cca844d 09895a59dfaa7b57a2275d7621 f4d8295d33b0b5e36143cca6bb ad7f465458ae06f303cbafe044 8d70a0512eb2762f4d1578feb6 44a1b359e9a71e6f66efe3f42a aa371952c99a63c390fc523b3c c8b898524db35ace2591c02daf 0c99e25369a160f4528859fa98 fb766f5219aa6194d63e4720b4 1b0f6d5dbeb56b1f7343c032e1 88e55b5871bf01f48ae10e7d19 2499c5542c8da9c15300d71458
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE