Kryesore

Pjerin Ndreu kundra Aktit Normativ: Dasmat në Tiranë, Shkodër, Durrës dhe Vlorë nuk i ndalon askush

10:13 - 05.08.20 gsh

Kryetari i Bashkisë së Lezhës Pjerin Ndreu del kundër aktit normativ të qeverisë për ndalimin e organizimeve të dasmave në lokale për shkak të pandemisë së koronavirusit.Një ditë pas protestës së pronarëve të lokaleve, Ndreu ka reaguar duke dalë në mbështetje të tyre.

Ai thotë se me Lezhën ka diskriminim dhe se është shumë e rëndë t’i ndalosh dasmën tjetrit.

“Jam pro shqetësimit të pronarëve të lokaleve të dasmave në Lezhë. Që ka diskriminim me qytetet e tjera është krejt e qartë. Gjithkush e di se dasmat në Shkodër, Tiranë, Durrës, Vlorë etj. nuk i ndalon askush. Shqetësimi ynë është adresuar disa herë. Dikush do dalë të thotë se Akti Normativ thotë këtë dhe atë. Po dakord, po njëlloj për të gjithë. Ose një protokoll me numër të limituar pjesëmarrësish, sepse është shumë e rëndë t’i ndalosh dasmën tjetrit. Ata që i shkruajnë ca gjëra si duket se kanë haberin se ca dmth me të prishë dasmën…”, shkruan Ndreu.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.