Kosova

COVID-19 në Kosovë, 3 viktima dhe 181 të infektuar në 24 orët e fundit

16:47 - 07.08.20 gsh

Në 24 orët e fundit 3 persona kanë humbur betejën me COVId-19 në Kosovë, ndërsa janë shënuar dhe 181 raste të reja.Lajmi është bërë me dije nga Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, i cili ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë realizuar 463 teste të dyshuara me Covid-19 ku mes tyre rezultuan pozitivë 181 persona.

Deri më tani  303 persona kanë humbur jetën nga virusi në Kosovë. Sakaq 3 961 persona po luftojnë për të mundur COVID-19.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.