Bota

Rëndohet bilanci në Greqi/ 315 raste të reja dhe 7 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

22:00 - 26.09.20 gsh

Greqia ka shënuar një rritje të bilancit të viktimave dhe të infektuarve nga COVID-19 në 24 orët e fundit.7 pacientë humbën jetën dhe 315 raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit. Rajoni më problematik mbetet Attika, ku ndodhet Athina, pasi gjysma e rasteve të sotme u regjistruan pikërisht aty.

Greqia ka marrë dy herë masa për Athinën, por duket se nuk po japin efekt, teksa paralajmërohet se nëse ky plan dështon, atëhere kryeqyteti mund të shkojë në ”Lock-Down”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.