Shëndet

Ylli Merja: Ja si të trajtoni diabetin përmes bimëve mjekësore

15:05 - 24.11.20 gsh

Specialisti i bimëve mjekësore Ylli Merja ka dhënë sot shpresë për persona që janë në fillim të një sëmundjeje si diabeti. Ai tha se mund të bëhet kthesë nëse organizmi trajtohet me një përzierje bimësh.“Çdo mbrëmje merrni 2-3 lugë gjelle mollë të egër, bamje dhe shkopa kanelle në 3 gota ujë.”-shton Merja kur flet për kura pa efekte anësore sikurse japin shpesh medikamente të ndryshme.

I ftuar në “Vila 24” moderuar nga Androniki Kolka, Merja bën një listë të shenjave të diabetit si djerësitje e vazhdueshme, lodhje trupore, etje dhe uri për të marrë masat në kohë me qëllim trajtimi të pankreasit në fazat e para të sëmundjes.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.