Shëndet

Truku që duhet të dini për të hequr kaloritë nga pica

10:20 - 07.01.21 gsh

Pica është një ndër ushqimet e preferuara për shumë njerëz. Sidoqoftë, është burim i shumë kalorive sidomos kur ka shumë përbërës. Megjithatë, ekziston një truk me të cilin mund të zvogëloni kaloritë që gjenden në të.Studiuesit zhvilluan një eksperiment ku morën një copë pice dhe e fshinë me një pecetë. Në këtë mënyrë, ata zbuluan se peceta thithi yndyrën nga sipërfaqja e saj, duke ulur kështu kaloritë.

Prandaj, para se të hani picën mund ta fshini për ta bërë më të lehtë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.