Opinion-Komente

Aleksandër Biberaj: Koalicioni i Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit koalicion për të ardhmen e Kosovës

15:26 - 14.01.21 gsh

KOALICIONI I ALBIN KURTIT DHE VJOSA OSMANIT KOALICION PER TE ARDHMEN E KOSOVES! FUND I TRANZICIONIT 20 VJECAR DHE I KLASES SE VJETER POLITIKE TE ZHYTUR NE KRIM KORRUPSION DHE PADREJTESI!Te dashur miq,

Deshiroj qe te pershendes marreveshjen e sapo-firmosur ne Kosove ndermjet Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit per te dale me nje liste te perbashket ne zgjedhje. Jam i bindur se ky grupim do te jete edhe fitues i padiskutueshem i zgjedhjeve te 14 shkurtit, zgjedhje qe do ta ndajne Kosoven nga tranzicioni teper i veshtire 20- vjecar, duke i dhene fund edhe mbi-sundimit te nje klase politike te zhytyr ne krim, korrupsion dhe padrejtesi. Me ne fund Kosova pas 14 shkurtit do te kete nje lidership te ri politik me perfaqesuses te rinj politike, te mire edukuar, intelektuale, patriote dhe qytetare qe do ti sherbejne me dinjitet, perkushtim, pergjegjshneri dhe profesionalizem Kosoves dhe popullit te Kosoves! Urime dhe suksese moter Vjosa dhe vella Albin ne interes te qytetareve te Kosoves dhe ceshtjes sone kombetare. Fitorja juaj ne Kosove do te ndikoje pozitivisht edhe ne Shqiperi per te larguar kete klike, kete regjim kriminal, anti-popullor dhe anti-kombetar qe i sherbeu interesave serbe te Vucicit nepermjet ndarjes se Kosoves dhe “minishengenit Ballkanik”!

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.