Aktualitet

Balla: Biden, një zë kryesor mbështetës i kauzës shqiptare për pavarësimin dhe shtetin e pavarur të Kosovës

20:55 - 20.01.21 Gazeta Shqiptare

Kryetari i Grupit Parlamentare të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas ceremonisë së inagurimit të Presidentit të ri të SHBA, Joe Biden.Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Balla deklaron se gjatë gjithë karrierës së tij në Senat dhe si Zëvendës President i SHBA, Biden ka qenë një zë kryesor mbështetës i kauzës shqiptare për pavarësimim dhe shtetin e pavarur të Kosovës, si dhe i marrëdhënieve të shkëlqyera me Shqipërinë.

Postimi i plotë i Taulant Ballës

Joe Biden është sot zyrtarisht Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë gjithë karrierës së tij në Senat dhe si Zëvendës President i SHBA, Biden ka qenë një zë kryesor mbështetës i kauzës shqiptare për pavarësimim dhe shtetin e pavarur të Kosovës, si dhe i marrëdhënieve të shkëlqyera me Shqipërinë.
Mirënjohje SHBA për mbështetjen e vazhdueshme që i jep Shqipërisë dhe Kosovës.

 

Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Akoma ka shprese ky psikopati prej Rajce tek qeveria Amerikane, nuk eshte Presidenti per te legalizuar drogen o derdimen, ky president eshte njeri i ndershem, zbaton ligjet, nuk e ndyen gojen as me Ramen, as me Rucin, as me ty o injorant dhe as me ndonje tjeter te fares dhe sojit tuaj, prandaj as mos e merni mundimin qe te vini ne SHBA, do vijne ata qe e meritojne, e pate sesa ju ndihmoi Europa, u tallet, u zgerdhite, nuk late batuta pa thene, nuk late brekushe e atlete pa veshur, vetem dhembet e tua te palara tremben nderkombetaret, e folura juaj prej injorantesh ju bene qe te mos beheshit pjese e asaj BE, shikoni difektet tuaja dhe mangesite e popullit te varfer, rruget, ndertimet pa kriter, mungesen e energjise elektrike dhe ujit, sistemin e ngrohjes qe nuk ekziston as ne kryeqytet, shkollat, ndermarjet e fasonerive, kopshtet, cerdhet, spitalet, administratat shteterore, e gjithcka tjeter, pra, e gjithe Shqiperia ne dite te hallit, pa sistem vendor ngrohjeje, prandaj dhe njerezit ikin per te mos kthyer m e. Largohuni vete pa ju hequr me vota.

    Përgjigju ↓