Kryesore

Arsenal shuan shpresat e Romës, i ofron Xhakës marrëveshje të re me pagë më të lartë deri në 2025

19:40 - 30.07.21 gsh

Arsenal i ka dhënë një goditje shpresave të Romës se Xhaka do të zbarkonte në kryeqytetin italian.Marrëveshje e re dhe pagë më të lartë deri në 2025 është oferta e fundit nga Arsenal për shqiptarin e natyralizuar si zvicerian.Mediat e huaja shkruajnë se paga që ofron Arsenal është më e lartë se ajo e Romës, 12 milion euro + 3 të tjera shtesë e cila u refuzua.Një nga dëshirat e Mourinho për këtë merkato ishte afrimi i Xhakës në Romë, por duket se Arsenal nuk do të bëjë gabimet e të shkuarës kur shiste lojtarët kryesorë dhe i zëvendësonte me adoleshentë ose të rinj.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.