Kryesore

Greqia mohon takimin Erdogan-Mitsotakis: Nuk është në rendin e ditës

19:25 - 19.09.21 gsh

Greqia ka mohuar që të ketë një takim Erdogan-Mitsotakis së shpejti në New York. Gazeta ProtoThema shkruan se sipas qeverisë greke nuk ka në rend dite një takim për të cilin pretendon Presidenti i Turqisë, ndërkohë që dhe vetë një javë më parë kryeministri grek e ka mohuar.Nuk dihet se çfarë fshihet mbrapa deklaratave të Erdogan, por ai shpalli hapur kundërshtinë për vendimin e EUMED9.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.