Kronikë

Ndahet nga jeta ish-zyrtari i LSI, mesazhet prekëse: Lajm i trishtë për këtë ikje të parakohshme!

14:50 - 19.09.21 gsh

Është ndarë nga jeta ish-zyrtari i LSI, Ilir Dashi. Ende nuk dihen shkaqe e ndarjes së parakohshme nga jeta të Dashit, ndërsa kolegë dhe miq kanë konfirmuar lajmin duke shprehur ngushëllimet për vdekjen e tij.Prej kohësh Ilir Dashi ishte zhvendosur në Afrikën e Jugut së bashku me familjen. Hapat e parë të karrierës së tij i nisi si aktor ku mori pjesë në disa filma. Më pas vazhdoi duke u angazhuar në disa biznese ndërsa më tej i hyri politikës.

Ai e vazhdoi jetën politike si kryetar i LSI në Tiranë, drejtor në Bashkinë Tiranë, ish-drejtor i QSUT, më vonë drejtor i Hekurudhave etj.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.