Kryesore

Sekuestrohet sasi e madhe marijuanë në Bozhaj, lëvizte nga Shqipëria përmes Malit të Zi

14:12 - 15.01.22 gsh

Në pikën kufitare Bozhaj është kapur një sasi e konsiderueshme marijuanë.Sipas mediave malazeze, operacioni i sekuestrimit të kanabisit është realizuar mëngjesin e sotëm dhe ka rezultuar me finalizimin e tij, ndërsa sasia e sekuestruar ende nuk është bërë me dije.

Gjithashtu aktivitetet e koordinuara të Drejtorisë së të Ardhurave dhe Doganave me Drejtorinë në pikën Kufitare Bozhaj bënë me dije se kamioni i sekuestruar ishte me targa shqiptare.

Po ashtu mes mallrave narkotikë janë gjendur edhe barëra medicinale dhe se ngarkesa po lëvizte nga Shqipëria dhe duhet të kalonte tranzit përmes Malit të Zi për të përfunduar edhe destinacionin e saj final në Gjermani.

 

fotot-2-600x344 5384808_droga-1_ff-229x280 5384808_droga-1_ff-1-229x280 5384809_droga-2_ff-232x280
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.